Автор: Редактор on . Posted in 2013-2

ПЕРЕСІЧНИЙ Михайло,
д. т. н., професор Київського національного торговельно-економічного університету

ПАЛАМАРЕК Каріна,
аспірант Київського національного торговельно-економічного університету

МІНЕРАЛЬНИЙ ТА ВІТАМІННИЙ СКЛАД СИРНО-РОСЛИННИХ ПАСТ ІЗ ПІДВИЩЕНИМ ВМІСТОМ ЙОДУ

Досліджено мінеральний і вітамінний склад сирно-рослинних паст із підвищеним вмістом йоду та заданими критеріями біологічної цінності. Встановлено, що споживання розробленого продукту забезпечує в середньому 65.4 % добової потреби в йоді та 10–30 % у більшості есенційних речовин відповідно до рекомендованих норм харчування населення України.

Ключові слова: йододефіцит, фармакодинамічний синергізм, сирно-рослинний продукт, мінеральні елементи, порошки із гідробіонтів, ламінарія, Йод, Селен, Цинк.