ПІГМЕНТНИЙ КОМПЛЕКС ЗАМОРОЖЕНОЇ КАПУСТИ БРОКОЛІ

ЛЕВИЦЬКА Станіслава,
аспірант Київського національного торговельно-економічного університету

БЕЛІНСЬКА Світлана,
д. т. н., професор Київського національного торговельно-економічного університету

КРИВОШАПКА Вікторія,
к. с-г. н., завідувач лабораторії фізіології рослин і мікробіології Інституту садівництва НААН України

ПІГМЕНТНИЙ КОМПЛЕКС ЗАМОРОЖЕНОЇ КАПУСТИ БРОКОЛІ

Наведено результати досліджень a- і b-хлорофілу та β-каротину в гібридах сортів капусти броколі, які районовані в Україні. Проаналізовано вплив способів попередньої обробки та заморожування на вміст рослинних пігментів. Установлено, що капуста броколі є цінним джерелом a- і b-хлорофілу. Визначено оптимальний спосіб попередньої обробки капусти, що забезпечує мінімальні втрати рослинних пігментів.

Ключові слова: капуста броколі, рослинні пігменти, a- і b-хлорофіл, β-каротин, попередня обробка, заморожування.

ПОВНИЙ ТЕКСТ (PDF)