ОПТИМІЗАЦІЯ СКЛАДУ ПАПЕРУ ДЛЯ БІЛОВИХ ТОВАРІВ

Автор: sveta on . Posted in 2018_02(26)

FREE FULL TEXT (PDF)
DOI: https://doi.org/10.31617/tr.knute.2018(26)09

СТРЕТОВИЧ Світлана,
асистент кафедри товарознавства та митної справи

ГЛУШКОВА Тетяна,
к. т. н., доцент кафедри товарознавства та митної справи

КОМАХА Володимир,
к. т. н., старший викладач кафедри товарознавства та митної справи

ОПТИМІЗАЦІЯ СКЛАДУ ПАПЕРУ ДЛЯ БІЛОВИХ ТОВАРІВ

Проаналізовано ефективність використання різних видів целюлози у виробництві паперу для білових товарів. Досліджено залежність основних експлуатаційних властивостей паперу від складу композиції целюлозного напівфабрикату. Наведено рівняння математичної моделі отриманих залежностей та вирішено завдання багатокритеріальної оптимізації з вибору компромісного співвідношення сульфатної листяної, сульфатної хвойної та сульфітної хвойної целюлози. Запропоновано оптимальний склад целюлозної волокнистої маси.

Ключові слова: сульфітна та сульфатна хвойна целюлоза, сульфатна листяна целюлоза, папір для білових товарів, композиція, споживні властивості, математичне моделювання.

REFERENCES

1.Glushkova T., Barabash S. Suchasni vymogy do jakosti vyrobiv iz paperu. Mizhnar. nauk.-prakt. zhurn. "Tovary i rynky". 2008. № 1. S. 121–126.
2. Glushkova T., Barabash S. Polipshennja vlastyvostej paperu dlja zoshytiv pry vykorystanni kompozycij voloknystyh napivfabrykativ. Mizhnar. nauk.-prakt. zhurn. "Tovary i rynky". 2008. № 2. S. 129–134.
3. Glushkova T., Barabash S. Doslidzhennja vplyvu voloknystyh napivfabrykativ na vlastyvosti paperu dlja zoshytiv. Mizhnar. nauk.-prakt. zhurn. "Tovary i rynky". 2009. № 1. S. 121–126.
4. Stretovych S. Vplyv napovnjuvacha na neprozorist' i bilist' paperu dlja pys'ma. Mizhnar. nauk.-prakt. zhurn. "Tovary i rynky". 2015. № 2 (20). S. 105–112.
5. Andrijevs'ka L., Mokrousova O., Kas'jan E. Modeljuvannja pokaznykiv jakosti paperu sanitarno-gigijenichnogo pryznachennja. Mizhnar. nauk.-prakt. zhurn. "Tovary i rynky". 2014. № 1 (17). S. 137–146.
6. Osyka V. A., Koptjuh L. A. Paperovi pakuval'ni materialy : monografija. Kyi'v : Kyi'v. nac. torg.- ekon. un-t, 2018. 464 s.
7. Statjuha G. O., Petran' A. G. Rozrobka komp’juternoi' systemy pidgotovky ta obrobky danyh u mezhah zastosuvannja eksperymental'no-statystychnoi' metodologii' dlja himiko-tehnologichnyh system. Naukovi Bicti NTUU "KPI". 2000. № 1. S. 100–106.
8. Statjuha G. O., Kolesnikova R. M., Petran' A. G. Modeljuvannja skladnyh fizyko-himichnyh system – sumishej i kompozytiv. Metodychni vkazivky. Kyi'v : NTUU "KPI", 2000. 40 s.
9. Halafjan A .A. Statistica 6. Stat. analyz dannyh. M. : Bynom, 2007. 512 s.
10. Gabasov R. F., Kirillova F. M. Metody optimizacii. Minsk : Izd-vo Belorus. gos. un-ta, 1981. 350 s.
11. Poljak B. T. Vvedenie v optimizaciju. M. : Nauka, 1983. 384 s.
12. Ahnazarova S. L., Kafarov V. V. Metody optimizacii jeksperimenta v himicheskoj tehnologii. M. : Vyssh. shk., 1985. 327 s.